سایت هنرمندان بلوچستان کانال آهنگ بلوچی کانال تلگرام بلوچ آنلاین موسیقی سنتی محلی

افتتاح نخستین کارگاه آموزشی تولید صنایع دستی در روستای تیس چابهار

افتتاح نخستین کارگاه آموزشی تولید صنایع دستی در روستای تیس چابهار

به گزارش سایت هنرمندان بلوچستان به نقل از ایرنا – نخستین کارگاه آموزشی تولید انواع صنایع دستی و اسباب بازی با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، شماری از مدیران و قشرهای مختلف مردم در روستای تیس این شهرستان افتتاح شد.

عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کارگاه آموزشی زمینه اشتغال ۲۰ نفر از بانوان روستای تیس این شهرستان را فراهم کرده است.
حمیدالله بلیده ای افزود: زنان در این کارگاه آموزشی انواع عروسک از حیوانات دریایی و خشکی نظیر لاک پشت سبز، دلفین، گاندو (تمساح پوزه کوتاه) وغیره را به شکل و رنگ های مختلف می سازند و به بازارهای مصرف عرضه می کنند.
وی بیان کرد: سازمان منطقه آزاد چابهار برای ایجاد اشتغال خانگی و راه اندازی کارگاههای بزرگ و کوچک اشتغالزا تلاش ها و حمایت های زیادی را در این زمینه انجام داده است.
وی گفت: ساخت عروسک لاک پشت سبز و تمساح پوزه کوتاه که نماد محیط زیست سواحل مکران است می تواند به معرفی این گونه ها به مردم داخل و خارج کشور کمک شایانی کند.
وی بیان کرد: سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار به منظور حمایت از صنعتگران در گام نخست هزار و ۱۰۰ اثر صنایع دستی آنان را خریداری می کند.
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: انتظار می رود صاحبان هتل ها، رستوران داران و فعالان اقتصادی نیز از صنایع دستی تولیدی این منطقه حمایت و خریداری کنند.
به گزارش ایرنا شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان براساس سرشماری آبان سال ۱۳۹۵ با جمعیت ۲۸۳ هزار و ۲۰۴ نفر و ۴۸ هزار و ۱۴۷ خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.
شهر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از ۲ شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، ۶ دهستان و ۴۳۸ روستا تشکیل شده است.

لینک مطلب

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

لطفا نظرتون رو بنویسیدجهت ثبت نظر به سوال پاسخ دهید *

This site is protected by wp-copyrightpro.com